Aktualności KSM MOTOŚWIDNICA

Zakończenie sezonu 2009

Drugie miejsce Piotra w klasie Rookie 1000 to wynik, którego na początku sezonu nie zakładali nawet członkowie Teamu

W środę, 28. października, w Świdnicy odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy motocyklowy sezon Motoświdnica Racing Team. Pomysł stworzenia teamu oraz starów w Pucharze Polski w klasie Rookie 1000 zrodził się pod koniec 2008 r. W ciągu kilku miesięcy, Piotrowi Betlejowi – zawodnikowi Teamu oraz jego managerowi, Mariuszowi Kalista udało się zarazić ideą kilka osób i stworzyć niezawodny 7-osobowy zespół.

Spośród zaproszonych gości, w konferencji wzięli udział m.in.: Wojciech Murdzek – Prezydent Miasta Świdnica (honorowy patron Teamu), Zygmunt Worsa – Starosta powiatu świdnickiego, sponsorzy, przedsiębiorcy oraz wszyscy, którzy w tym sezonie przyczynili się do sukcesu Teamu. Gośćmi specjalnymi byli: Adam Badziak oraz Przemysław Saleta – członkowie Suzuki POLand POSITION.

Podczas spotkania, Piotr Betlej oraz Mariusz Kalista z dumą prezentowali osiągnięcia kilku ostatnich miesięcy. Natomiast Prezes Stowarzyszenia „pro-motor”, Krzysztof Wierzęć, złożył podziękowania za pomoc w całym sezonie Adamowi Badziakowi, który od samego początku wspomagał Betleja w jego pierwszych poczynaniach na wyścigowych torach.

Drugie miejsce Piotra w klasie Rookie 1000 to wynik, którego na początku sezonu nie zakładali nawet członkowie Teamu. Śledząc kolejne wyścigi, można było zauważyć, że wynik ten był efektem ciężkiej pracy połączonej z wielką pasją motocyklową, którą udało się zarazić wiele osób. W Świdnicy, z której pochodzi Motoświdnica Racing Team, powstało Stowarzyszenie „pro-motor”, którego prezesem jest Krzysztof Wierzęć oraz Klub sportowy KSM Motoświdnica. Ich działalność ma na celu promowanie motocykli oraz sportów motocyklowych, jak również bezpieczeństwa. Dzięki ich aktywności, zmienił się wizerunek motocyklistów w mieście, w którym mieszkają na co dzień. Dla członków Teamu to dodatkowa nagroda w tym sezonie.

Zawodnicy Suzuki POLand POSITION – Adam Badziak i Przemysław Saleta również mogli przekonać się, co dotychczas udało się osiągnąć w Świdnicy i jak ogromne zainteresowanie towarzyszy temu przedsięwzięciu. Bezpośrednio przed konferencją spotkali się z uczniami Gimnazjum nr 2, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali o wyścigach i pasjach motocyklowych Adama i Przemka. Spotkanie zakończył pokaz freestyleowy świdnickich motocyklistów.

Po zakończeniu konferencji zawodnicy spotkali się z władzami miasta Świdnicy. Rozmowy dotyczyły motocykli i możliwości rozwoju wyścigów motocyklowych w Polsce. Nie od dziś wiadomo, że jest to coraz szybciej rozwijająca się dyscyplina motosportu, którą w tym roku zarażeni zostali również mieszkańcy miasta Świdnica.

Plany na przyszły sezon nie są jeszcze do końca sprecyzowane, jednak już wiadomo, że Piotr Betlej chciałby startować w klasie Superstock 1000. Obecnie zawodnik przechodzi rehabilitację po kontuzji, której doznał na przedostatnim wyścigu. Czy uda się wystartować w silniejszej klasie, dowiemy się zapewne na początku przyszłego roku.

Podobne posty
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE WYKONAWCY DOT. ZO/MNK/03/2017/DIETETYK
Mai naprawdę warto pomagać! [video]