Aktualności KSM MOTOŚWIDNICA

Motoświdnica Rally Team

Kierowca rajdowy, Tomasz Hupało wraz z pilotem Rafałem Fiołkiem już w marcu reprezentować będą barwy Świdnicy podczas pierwszego w tym roku rajdu mazowieckiego. W przygotowaniach do rajdów, zawodników będzie wspomagać Klub Sportów Motorowych Motoświdnica. Szykując się do wyścigu, zawodnicy ciężko trenują nowo nabytym, przygotowanym do profesjonalnych startów, samochodem marki Honda Civic Type R. Auto nie odbiega osiągami od tych, które startują w najwyższych klasach wyścigów samochodowych na całym świecie. Jednak, aby móc walczyć o najwyższe trofea nie wystarczy tylko talent kierowcy i doświadczenie pilota, równie ważny jest dobry sponsor, który umożliwi im starty w kolejnych eliminacjach Rajdowego Pucharu Polski.

Ich planem na rok 2010 są regularne starty w zawodach RPP. Rajdowcy szczególnie chcą się pokazać przed własną publicznością już w kwietniu, podczas organizowanego w naszym mieście Rajdu ELMOT. Aby móc zrealizować te założenia, załodze będą potrzebni sponsorzy, bez których wszystkie ich plany pozostaną w sferze marzeń.

Tomasz Hupało (kierowca) – lat 27, świdniczanin, swoje pierwsze przygody ze sportem samochodowym rozpoczął w ubiegłym roku, startując w rajdzie karkonoskim, zajmując nieoczekiwanie miejsce na podium. Tomek mimo małego doświadczenia nadrabia pracowitością, jego talent i wola walki pozwalają myśleć o zdobywaniu najwyższych trofeów.

Rafał Fiołek (pilot) – lat 27, rodowity świdniczanin, przygody z rajdami rozpoczął w 2000 r rajdami popularnymi. Przez kolejne lata zbierał doświadczenia w KJS (Konkursowe Rajdy Samochodem). W tym samym okresie Rafał udzielał się jako sędzia sportowy stopnia „P” na rajdach zaliczanych do Mistrzostw Polski. W 2003 roku na zakończenie przygody z rajdami amatorskimi jako pilot zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Przez następne dwa lata startował w Pucharze Peugeota. Największe doświadczenie oraz sukces przypadły na rok 2006, który zakończył się zdobyciem tytułu Mistrza Polski Pucharu Polskiego Związku Motorowego w klasie N0.

Podobne posty
Wyspa, na której chciałbys być…
Warsztaty na ludowo [video]