Aktualności KSM MOTOŚWIDNICA

Mediator Motoświdnica Racing Team

Zespół stanie do wyścigów pod nazwą Mediator Motoświdnica Racing Team, promując nie tylko sporty motocyklowe, zdrową rywalizację czy głównego sponsora, ale również Świdnicę – miasto, z którego wszyscy pochodzą.

Wszyscy pamiętamy wielki debiut Motoświdnica Racing Team w 2009 r. oraz zapowiadający wielkie emocje sezon, który zakończył się ponad wszelkie oczekiwania zaangażowanych osób i sponsorów, drugim miejscem na podium dla zawodnika teamu Piotra Betleja.
Przed rokiem śledziliśmy zaangażowanie 7-osobwej grupy zafascynowanych sportem motocyklowym młodych ludzi, którzy zjednoczyli swe siły, by zrealizować marzenie jednego z nich. Bardzo szybko udział w wyścigach i ugruntowanie pozycji teamu na arenie wyścigowej stały się jednak wspólnym marzeniem całego zespołu. Pasja i synergia były hasłami, które towarzyszyły Motoświdnica Racing Team przez cały sezon, z którego wszyscy wyszli z dumnie podniesioną głową.

Rok 2010 to dla całego zespołu niepowtarzalna szansa na umocnienie swojej pozycji i utrzymanie pozytywnej i rozpoznawalnej w Polsce marki. W tym sezonie stanie do wyścigów pod nazwą Mediator Motoświdnica Racing Team, promując nie tylko sporty motocyklowe, zdrową rywalizację czy głównego sponsora, ale również Świdnicę – miasto, z którego wszyscy pochodzą.

W chwili obecnej trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu 2010. Start Betleja w Mistrzostwach Polski oznacza dołączenie do grona najlepszych i jest ukoronowaniem rocznej pracy i wytrwałej nauki pod okiem profesjonalistów. Startując w tej grupie, Betlej zmierzy się między innymi z Adamem Badziakiem, który przed rokiem obserwował i wspierał rozwój Piotrka. O tym, czy uczeń prześcignie mistrza, będziemy mieli okazję przekonać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Przygotowania już zapowiadają wielkie emocje. Ulegają im nie tylko członkowie Teamu, ale również jego wierni kibice, z nadzieją oczekując na pierwszy wyścig. W oczach Betleja nadal iskrzy się ta sama iskierka, którą mieliśmy okazję poznać przed rokiem. Kolejny sezon to w dalszym ciągu realizacja przede wszystkim motocyklowej pasji i chęć dzielenia wrażeń z innymi miłośnikami jednośladów. Motocykl, który będzie towarzyszył Betlejowi w tegorocznych zmaganiach to Honda CBR 1000RR – model 2010, dostarczony przez Honda Polska.
Tym razem Betlej nie wystartuje jako jedyna twarz teamu. W klasie Rookie 600, w której zadebiutował świdnicki zespół przed rokiem, zmierzy się z własnymi umiejętnościami również drugi zawodnik – Cezary Chrobot. To nie będzie pierwszy start Chrobota w wyścigach motocyklowych,na torze próbował swoich sił w klasie Pretendent. Przyzwyczajeni do sukcesów na torze, członkowie Mediator Motoświdnica Racing Team, wysoko stawiają poprzeczkę swojemu nowemu koledze. Czarek jest gotów podjąć się wyzwania i zapewnia, że nie zawiedzie oczekiwań przyjaciół. Chrobot wystartuje na Hondzie CBR 600RR.
Motocyklowy sezon 2010 jest ogromnym i oczekiwanym wydarzeniem dla całej Świdnicy i jej mieszkańców, z której pochodzą zawodnicy i wszyscy członkowie teamu. Jako jedyny zespół motocyklowy promujący w swej nazwie miasto, Motoświdnica zyskał nie tylko uznanie władz Świdnicy, ale również jego patronat i wsparcie. Sponsorzy lokalni wiernie inwestują w rozwój zespołu i dokładają starań, by idea zdrowej rywalizacji zagościła w życiu społeczności lokalnej na dobre. Sponsorów przyciąga coś więcej, mianowicie zaangażowanie teamu w realizację lokalnych inicjatyw.

Z Motoświdnica Racing Team kojarzone są nie tylko wyścigi sportowe. Od początku istnienia Teamu, funkcjonuje również Stowarzyszenie promujące Betleja oraz sporty motocyklowe w rejonie Dolnego Śląska. Członkowie Stowarzyszenia angażują się aktywnie w życie miasta. Organizowane są spotkania z młodzieżą, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, jak również rozbudzenie w młodych ludziach zapału do nauki i sportu. Stowarzyszenie dba o wizerunek motocyklisty, który nie zawsze sprawiedliwie kojarzony jest z dawcą organów. Motoswidnica rozpowszechnia również swe ideały i wartości wśród całej społeczności motocyklistów, tak aby oni przede wszystkim świadomi byli, że pracują na opinię całej grupy miłośników jednośladów. Ich odpowiedzialność stawiana jest na pierwszym miejscu.

Pojawienie się Cezarego w barwach teamu to nie jedyna niespodzianka dla kibiców Motoświdnica. Miasto pełne sportowych talentów odkrywa w sezonie 2010 kolejne dwa nazwiska. Tomek Hupało (kierowca) i Rafał Fiołek (pilot) zadbają w tym roku o wrażenia na arenie Rajdowego Pucharu Polski jako Motoświdnica Rally Team. Zawodnicy wystartują w ośmiu eliminacjach, z których pierwszą (20. marca 2010 r.) mają już za sobą. W rajdzie mazowieckim zajęli 3. miejsce w swojej klasie i są na doskonałej drodze, by i ich debiut został zauważony w kraju.

Motoświdnica już na zawsze zostanie symbolem pasji, współpracy i ogromnego zaangażowania. Rok temu mało kto wierzył w taki sukces i tak profesjonalny debiut zespołu. W tym roku nikt nie ma wątpliwości, że sezon 2010 będzie pełen wielkich wydarzeń i niezapomnianych emocji sportowych. Motoświdnica to już nie jeden, a czterech zaangażowanych i gotowych do ciężkiej pracy młodych zawodników.
Nie zapominajmy jednak, że Motoświdnica to nie tylko oni. Na sukces zespołu pracują nadal wytrwale członkowie teamu: Joanna Drapała, Anna Kmiecik, Michał Siedlecki, Jarosław Chmist, Robert Kuriata oraz Mariusz Kalista.

Dzięki zaangażowaniu sponsorów – Mediator Group S.A. Metaldach, Modeka, Forpol, Promont oraz Honda Grudziński, jak również wsparciu partnerów – Pirelli, prosite.pl, Garaż Czarodzieja, Bikolor, oraz Poland Position, członkowie teamu mogą promować swe idee sprzed roku, motocykle oraz Świdnicę.

Podobne posty
Warsztaty dziennikarskie na wesoło
Blog Roku 2014 ze Świdnicy
Rozmiar czcionki
Tryb kontrastowy