Aktualności

NIe bądź żyła, oddaj krew

Decyzja o oddaniu krwi i staniu się krwiodawcą to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji. Być może ta krew uratuje życie innego człowieka.

Krwiodawstwo w Polsce ma charakter honorowy, co oznacza, że poza ściśle określonymi wyjątkami, opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg (z małymi wyjątkami). Po oddaniu krwi dawcy przysługuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4 500 kcal (czekolada). Dzień oddawania krwi jest wolny od nauki i pracy!

Zachęcamy do oddawania krwi, bo warto poświęcić się dla życia innej osoby i dla satysfakcji zrobienia czegoś nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Nie jesteśmy gołosłowni. Namawialiśmy do oddawania krwi dla chorej na białaczkę Natalki i sami  braliśmy czynny udział. Do przychodni ARS-MEDICA przy ul. Konopnickiej 4 w dniu 26 lipca przyszło prawie 70 osób, by wesprzeć akcję. W rezultacie krew oddały 52 osoby – to ponad 23 litry! Pamiętajcie, że pomagać możecie nie tylko w ten sposób! O szczegółach czytajcie na stronie www.hdkkroplazycia.pl.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!

Podobne posty
Cezary Chrobot trzeci w Brnie
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE WYKONAWCY DOT. ZO/MNK/03/2017/DIETETYK