Aktualności

Bal wielkich serc

Maja Tyczyno, sześcioletnia świdniczanka, która urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną, ma przed sobą kolejny rok rehabilitacji. A zawdzięcza go ludziom wielkich serc, którzy 19 stycznia bawili się na drugim już balu zorganizowanym na rzecz chorej dziewczynki. W jego trakcie udało się zebrać prawie 20 tysięcy złotych.

Fundusze na rehabilitację Majki zbierano także w ubiegłym roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja balu. Choć wówczas goście bawili się wyśmienicie, to wczoraj okazało się, że impreza dopiero nabiera rozpędu. O mocny akcent już na samym początku zadbał zespół Zero Procent, który zagrał czterdziestominutowy koncert, złożony zarówno z popularnych coverów, jak i autorskich kawałków z nowej płyty Nieuniknione. I to właśnie Zerasy zdobyli pierwsze tego wieczora pieniądze na leczenie Mai. Za wykonanie piosenki Wolność i swoboda na bis jeden z gości balu zapłacił 700 złotych.

A potem było już tylko lepiej. Równie żywiołowo rozpoczęła się licytacja przedmiotów przekazanych dla Mai przez darczyńców z różnych zakątków Polski, poprowadzona przez Supernianię Dorotę Zawadzką, Roberta Korólczyka z Kabaretu Młodych Panóworaz Sławomira Mazurka. Na pierwszy ogień poszły spinki od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, warte – jak się okazało – aż 3200 złotych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również obrazy, z których najdroższy, portret bohaterki wieczoru, uzyskał cenę 2 000 złotych. Jego autorem jest zapewne dobrze Wam znany świdnicki artysta Mariusz Kędzierski. Z kolei na tort ufundowany przez cenionego cukiernika ze  Świdnicy, Eugeniusza Kępę, złożyła się niemal cała sala. Efekt – dalsze 1800 złotych na leczenie dziewczynki.

400 złotych za swój bis wywalczył kolejny artysta, który wystąpił w trakcie balu. Robert Korólczyk zaprezentował się tym razem solo, ale rozbawił publiczność tak samo, jak to robi występując na scenie z kolegami z kabaretu. Jego porady damsko-męskie spowodowały niekontrolowane ataki śmiechu, choć jednocześnie niektórzy panowie przyznali, że… czegoś się nauczyli. Więc kto wie, może ten występ miał podwójny wymiar – Maja zyskała dzięki niemu szansę na zdrowie i samodzielność, a kilka kobiet… spokój ducha.

Ogólny bilans tego wieczora zamknął się kwotą 19.900 złotych. To o blisko sześć tysięcy złotych więcej niż udało się zebrać rok temu. I zdecydowanie więcej niż mogła sobie wyobrazić mama Mai, Małgorzata Tyczyno, której zabrakło słów, by podziękować za taką hojność. A to jeszcze nie koniec! Tę kwotę dodatkowo powiększy dochód ze sprzedanych biletów. Wciąż też trwa aukcja przedmiotów na rzecz Mai – licytować można w Internecie, na stronie dziewczynki: www.pdmt.pl („pdmt” to „pomoc dla Mai Tyczyno”).Polecamy – może i Wam uda się znaleźć coś ciekawego.

Biorąc udział w licytacji i pomagając Majce dołączycie do grona osób znanych, bez których drugi bal na jej rzecz nie byłby tak wielkim sukcesem. Wśród nich są: prezydent RP Bronisław Komorowskiprezydentowa Anna Komorowskapremier RPDonald Tusk, Marek Michalak rzecznik praw dziecka, Izabela Katarzyna Mrzygłocka – poseł na Sejm RPWiesław Kilian – senator RPHenryka Krzywonos-Strycharska legenda Solidarności, Violetta Zdziechowska-Mazurek – dziennikarka Wiadomości Świdnickich, Mariusz Kalista – prezes Stowarzyszenia Pro-motor i wydawca portalu naszaswidnica.pl, Sławomir Mazurek – prezes Unii Przedsiębiorców Dolnego Śląska, superniania Dorota Zawadzka,Robert Korólczyk z  Kabaretu Młodych Panów, Jadwiga i Eugeniusz Kępa – właściciele świdnickiej cukierni Kasia,pracownicy Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowiaczłonkowie Kabaretów Łowcy.b i Ani Mru Mru, , Janusz Mocarski i Tomasz Dudlej oraz redakcja Radia Sudetyredakcja portalu NaszaSwidnica.plredakcja tygodnika Wiadomości ŚwidnickieWioletta Rybczyńska i redakcja Telewizji Dami Wałbrzych, zespół Zero Procent,

oraz darczyńcy i artyści:

Maria Kuczara, Joanna Patrycja Wójcik, Mariusz Kędzierski,Maja Włoszczowska,Rafał Babczyński, Katarzyna Blacha, Peter Csizman, Andrzej Gosik, Aneta Kolańczyk, Marcin Łabus, Bożena Jankowska, Bożena Karpińska, Danuta Kępniak, Mirosław Kin, Bożena Kowalczyk, Magdalena Krytkowska, Lilianna Łazarska, Ewelina Lutomska, Maria Macięga, Maria Mamczur, Sylwia i Wojciech Mucha, Wiktor Najbor, Monika Oleksińska, Agnieszka Retko-Ruszczak, Jan Rusnok, Katarzyna i Michał Skoczeń, Olena Surina, Karol Szczepaniak, Maria Maryla Wierzbowska, Mieczysław Wojtkowski, Marian Cezary Abramowicz, Juliusz Erazm Bolek, Tadeusz Domżalski, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Małgorzata Kalicińska, Teresa Rudowicz, Michał Zawadka, Estera Grabarczyk, Monika Urbanowicz, Vincent Villuis, Galeria MOYA Magdalena i Andrzej Kucharscy, Michalina Derlicka, Anna Kraszkiewicz, Wacław Jagielski, zespół Klubu Sportowego Piast Gliwice oraz salon masażu „Magia dotyku”.
httpv://www.youtube.com/watch?v=KFLvpUZdT98

Podobne posty
Pokazy, kolekcje i projektanci – czyli Świdnicki Dzień Mody, wideo
Masz pomysł na biznes, ale nie masz pieniędzy? Zgłoś się do projektu „Moja firma”!