Aktualności

Młodzi promują Świdnicę w radiu

Wyróżniający się młodzi świdniczanie – dziennikarze młodzieżowego portalu naszaswidnica.pl, wokalistka Natalia Widuto, zespół Ditroit, rysownik Mariusz Kędzierski czy podróżnik Wojciech Lewandowski promowali Świdnicę w radiowej Czwórce.

Program IV Polskiego Radia odwiedził Świdnicę 19 i 20 sierpnia w ramach wakacyjnej akcji „Drogowskazy Czwórki”. To projekt programu IV Polskiego Radia, którego głównym celem jest „wydobywanie” z różnych miast w Polsce młodych, zdolnych i chętnych do działania ludzi. Kolejnym „przystankiem” na wakacyjnej radiowej trasie była właśnie Świdnica. A pierwszym punktem wycieczki – wczorajsza wizyta w redakcji portalu naszaswidnica.pl. Młodzi dziennikarze mogli zapoznać się z reporterką Katarzyną Węsierską, zobaczyć, jak wygląda praca radiowca w terenie oraz wymienić się swoimi doświadczeniami. Oprócz tego kilkoro z nich wzięło udział w audycji radiowej, w której mieli okazję sprawdzić, jak to jest stać po drugiej stronie mikrofonu. Opowiadali też o swoich osiągnięciach i pracy w portalu.  Emisję audycji o naszejswidnicy.pl oraz innych innych świdnickich talentach nazajutrz mogła usłyszeć cała Polska.

Przez niemal cały kolejny dzień 20 sierpnia Radiowa Czwórka nadawała początkowo z wieży ratuszowej, a potem z siedziby redakcji NŚ przy ulicy Długiej 33. Słuchaczom przedstawiła m.in. Mariusza Kędzierskiego, który opowiadał o swojej pasji do rysowania, zespół Ditroit oraz Natalię Widuto i ich muzyczne talenty.

Katarzyna Węsierska miała okazję poznać również Piotrka Ławniczaka, który niedawno wrócił z rowerowej wyprawy do Rumunii. Oprócz tego, na żywo, również o podróżach, lecz nieco większych, opowiadał Wojciech Lewandowski z ekipy Busem Przez Świat.

Eliza Kucharska

Podobne posty
Dzielmy się; nie bądźmy obojętni!!!
Mediator Motoświdnica Racing Team