Aktualności

Cuda, cuda ogłaszają [foto]

Uśmiech, radość, łzy wzruszenia, a nawet… sięganie do portfela, by rzucić trochę grosza kolędnikom. Tak trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach można coś dostać bezinteresownie, dzięki ludziom dobrej woli – takim, jak ci, którzy zaangażowali się w akcję „Podziel się!”


Dziś 32 paczki trafiły do potrzebujących świdnickich rodzin oraz osób chorych samotnych. Ekipa „Podziel się!”, ze Stowarzyszeniem Pro-Motor, od rana uwijała się jak w ukropie, ale trzeba było ponad dwunastu godzin, by zgromadzone dary dotarły do każdego potrzebującego. – Przez całe życie nie przydarzyło mi się coś tak wspaniałego – nie mogła opanować łez pani Teresa, mieszkanka Rynku. – Jesteście cudowni, wspaniali! Pan Korneliusz z Osiedla Młodych zastał kolędników pod własnym domem, gdy wracał z zakupów. „Przybieżeli do Betlejem pasterze…” – śpiewali idąc za nim po schodach, by zanieść mu zgromadzone dary i dobre słowo. Starszy człowiek nie wierzył… Słuchając kolejnej kolędy sięgnął po portfel. Myślał, że to zwykli kolędnicy, którzy w ten sposób zbierają drobne. Nic z tych rzeczy.

Pani Michalina ze Okrężnej ze łzami w oczach przepraszała, że nie może się kolędnikom odpłacić. – Uśmiech jest naszą zapłatą – zakrzyknął Robert Korólczyk, pomysłodawca akcji, na co dzień kabareciarz z Kabaretu Młodych Panów, który przed świętami jako góral wciela się w rolę kolędnika. – Niech się pani uśmiecha, pani Michalino! To radosne święta. Wesołych świąt!

Po odwiedzeniu 20 osób samotnych kolędnicy pojechali do 10 rodzin, w których spotkali 39 dzieci. Wizyta Mikołaja i jego elfów z bardzo ciężkimi paczkami dla rodzin i specjalnymi prezentami dla dzieciaków była wyczekiwanym przez cały dzień wydarzeniem. – Cały dzień czekaliśmy na was – mówiły nieśmiało dzieci państwa Nóżków, z nieśmiałością, ale i wielką radością odbierając rozliczne prezenty. Ta rodzina została przez organizatorów objęta kompleksowym wsparciem. Z racji trudnych warunków, w jakich zamieszkują, doczekają się także remontu mieszkania. Będzie to możliwe dzięki Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz Leroy Merlin w Świdnicy i firmy GNbud w Świdnicy. Kacper Nóżka, jeden z członków rodziny, która w tym roku otrzyma kompleksową pomoc, tak napisał na naszym profilu na Facebooku: „Naprawdę bardzo pomagacie ludziom. Żeby było więcej takich ludzi jak wy. DZIĘKUJEMY  Pozdrawiamy was wszystkich: rodzina Nóżków”.

Do osób objętych tegoroczną akcją, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, trafiło niemal wszystko, czego potrzebowali, w tym m.in. pralki, mikrofalówki, czajniki, odkurzacze, kołdry, poduszki, pościele, ręczniki, żywność, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, zaproszenia do Cinema 3D czy McDonalda… Lista darczyńców jest przeogromna i co najważniejsze – nie tylko wszyscy chcą wziąć udział w akcji za rok, ale w międzyczasie pojawili się już nowi.

Cuda, cuda ogłaszają!

A oto lista darczyńców:

 1. Bank Zachodni WBK
 2. Fundacja Banku Zachodniego WBK
 3. Leroy Merlin Świdnica
 4. Dekoria
 5. Sonel SA
 6. Stawy Milickie SA
 7. Tama Polska
 8. Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów sp. z o.o.
 9. Colgate Palmolive Poland sp. z o.o.
 10. Dolmeb sp. z o.o.
 11. Stowarzyszenie Pro-Motor w Świdnicy
 12. GNbud Usługi Ogólnobudowlane
 13. Intermarche Świdnica
 14. Klimaty Mebli Świdnica
 15. Big Toys Słotwina
 16. Bisek-Asfalt Michał i Karolina Bisek
 17. firma Arcansys
 18. Ferma Activ Gostków Artur Zięta,
 19. Hurtownia M&J
 20. Cukrownia Świdnica SA
 21. Stowarzyszenie Pszczelarzy w Świdnicy
 22. Pieczarkarnia Gogołów Agnieszka i Jarosław Krzeczkowscy
 23. piekarnia Pasol-Paco
 24. Drukarnia Redruk
 25. restauracja Na Skarpie
 26. restauracja Ziemiańska
 27. restauracja Rynek 43
 28. bar Pod Filarami
 29. bar Bono
 30. bar w Pafalu
 31. restauracja McDonald’s
 32. Szkoła Podstawowa w Pszennie
 33. Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy
 34. Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy
 35. Gimnazjum nr 2 w Świdnicy
 36. Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy
 37. Wiadomości Świdnickie
 38. państwo Cecotowie
 39. Joanna Gadzińska
 40. państwo Stankiewiczowie
 41. Aneta Tebus-Lindemann
 42. Marzena Kulesza
 43. Magdalena i Piotr Krukowie
 44. Anna Puć
 45. Ewa Suchodolska-Jakubów
 46. Estera Stopa
 47. Państwo Franckiewiczowie
 48. Ewa Cuban
 49. Anna i Paweł Chodnikowie

Fot. Wiktor Bąkiewicz

Podobne posty
Moją miłością jest moja sztuka – Andrzej Seweryn w Świdnicy [video]
Pechowy 3 OES