Aktualności

Młode pasje na Festiwalu Kultury Młodzieżowej [video]

Każdy z nas ma jakąś pasję, dzięki której może uciec od codziennego stresu i nie popada w rutynę. Z reguły kształcimy je na zajęciach dodatkowych, ale też często jedynie spotykając się z przyjaciółmi lub rodziną, by razem móc pośpiewać czy zrobić zdjęcia. Wieloma takimi zainteresowaniami może pochwalić się młodzież, dlatego też co roku Stowarzyszenie Pro-Motor wspólnie z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy organizuje Festiwal Kultury Młodzieżowej, podczas którego chętni mogą opowiedzieć o swoim hobby oraz zaprezentować się na forum uczniów szkoły i ważnych osobistości spoza jej murów.

4

 

Na festiwalu mieliśmy okazję gościć przedstawicieli świdnickich podstawówek, a także m.in. Roberta Korólczyka i Natalię Widuto, którzy zasiedli w jury. Oprócz nich sędziowali także: pan Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji UM, pan Mariusz Kuc z Gimnazjum nr 2, Barbara Sawicka ze Stowarzyszenia Pro-Motor i dyrektorka gimnazjum – Alicja Matysik. Mimo, iż impreza miała formę konkursu z naprawdę atrakcyjnymi nagrodami, to każdy z uczestników mógł poczuć się zwycięzcą. Wszystkie pokazy były na wysokim poziomie, mimo tego, że występ przed taką publicznością niewątpliwie wiązał się z wielką tremą. Pokazane zostały pasje artystyczne, takie jak śpiewanie, pisanie poezji, robienie zdjęć czy sztuczki z kartami, a także te bardziej sportowe, m.in. akrobatyka. Wśród występujących znalazł się również nasz portal sqol.pl, przedstawiający zalety pracy dziennikarza. 

Po przerwie przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Specjalne wyróżnienie otrzymała Weronika Wąsowska, prezentująca piosenkę „Z naszymi marzeniami” oraz Radek Natanek mówiący o swojej pasji do gór i gry w szachy. Na 3 miejscu znalazły się Aleksandra Król, czytająca poezje własnego autorstwa i Aleksandra Marcinkowska, pokazująca fotografie, których robieniem zajmuje się niemal profesjonalnie. 2 miejsce zajął kolejny śpiewak – Kacper Sowa, tym razem z piosenką ,,Dobranoc panowie”, a na szczycie podium znalazł się świetny akrobata – Szymon Bentkowski, który zapewnił nam występ pełen niedowierzań i wstrzymanych oddechów.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Szymon Bentkowski (akrobata) – nagroda: iPAD mini

II miejsce: Kacper Sowa (teatr i poezja śpiewana) – nagroda: smartfon z LTE

III miejsce: ex aequo Aleksandra Król (poezja) i Aleksandra Marcinkowska (fotografia) – nagrody: karnety do kina na 5 filmów (dowolnie wybranych)

Wyróżnienia: Weronika Wąsowska (śpiew) i Radek Natanek (góry i szachy)

Nagroda specjalna dyrektora gimnazjum dla uczniów z portalu sqol.pl .

Przed występami młodzież prezentująca swoje zainteresowania wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych i filmowych, które prowadzili lokalni dziennikarze i filmowcy, a także wokalnych i plastycznych prowadzonych przez świdnickich artystów.

Festiwal został przygotowany przez wolontariuszy, uczestników projektu „Wolontariusz-to brzmi dumnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pro-Motor, którzy opracowali program spotkania, nagłośnili akcję w lokalnej prasie i na portalach społecznościowych, w szkołach i domach kultury, a do poprowadzenia warsztatów zaprosili znanych, lokalnych dziennikarzy i twórców.

Tekst:Aleks Calińska

Video: Amanda Przybylska, Gracjan Szymański, Wojciech Lewandowski

 

Podobne posty
Warsztaty dziennikarskie w TV Wrocław [video]
3 rundy ze Szczygłem [video]