Aktualności

Pomaganie jest proste – akcja: Podziel się 2016 [video]

Nasza dewiza jest prosta – każdy ma coś, co może pomóc innym. Nie trzeba do tego zasobnego portfela. Czasem wystarczy czas, który poświęcimy innym, nasze umiejętności, uwaga, humor i dobra wola. Właśnie takie drobne rzeczy mają sens. Ludzie samotni oczekują rozmowy i zrozumienia, bliskości, która daje nadzieję i pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile.

Pomagamy z różnych powodów. Każdy ma swój. Czasem jesteśmy wdzięczni za to, co mamy lub odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego, zwłaszcza w okresie świątecznym.  Czasem chcemy  odpłacić za dobro, które kiedyś od kogoś otrzymaliśmy. Bez względu jednak na to, czym się kierujemy, pomagamy. Mamy jedno życie i chcemy je dobrze przeżyć.

Tym się kierujemy już od 4 lat.  Dzielimy się nie tylko darami, ale świąteczną atmosferą i radością, która jest zaraźliwa. A dzięki tym wszystkim, którzy nas wspomagają, nasza pomoc jest celowa i konkretna, odpowiada na najprostsze potrzeby; to są buty zimowe i kurtki, ciepły szlafrok, poduszka lub łóżko. To, co dla nas jest oczywiste, dla innych pozostaje poza zasięgiem i tylko dzięki takim akcjom, i wielu ofiarodawcom możliwe jest spełnianie takich marzeń.

W tym roku odwiedziliśmy samotne osoby oraz samotnych rodziców. Były łzy radości, uśmiech na twarzy dzieci, wzruszenie i wspólne kolędowanie. Mamy nadzieję, że dzięki temu świąteczny czas będzie dla nich szczęśliwy i radosny.

 

 

Podobne posty
Otwarcie sezonu Mediator Motoswidnica Racing Team
Podziel się – zbieramy ubrania dla bezdomnych [video]