Aktualności KSM MOTOŚWIDNICA

Chrobot drugi, Betlej czwarty

W weekend w Poznaniu odbyła się ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć Piotr Betleja i Cezarego Chrobota zawodników Mediator MotoSwidnica Racing Team.

Pierwszy wyścig z dwóch, które były zaplanowane na ten weekend w klasie Superstock 1000 Betlej ukończył na drugim miejscu wyprzedzając Adama Badziaka a ustępując tylko pola Waldemarowi Chełkowskiemu.

Drugi wyścig rozegrany w niedziele o godz.14.30 był ostatnim startem w sezonie. Od samego początku do końca wyścigu Betlej walczył z Badziakiem o trzecią lokatę. Zacięta rywalizacja trwała aż do ostatniego okrążenia na którym świdnicki zawodnik uległ dużo bardziej doświadczonemu Badziakowi plasując się tuż poza podium.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski klasy Superstock 1000:

Andreas Meklau
Waldemar Chełkowski
Adam Badziak
Piotr Betlej
Pellizzon Fabrizio
Niemniej widowiskowo i dramatycznie przebiegała rywalizacja w Pucharze Polski klasy Rookie 600, w której startował Cezary Chrobot. Zawodnik Mediator Motoswidnica Racing Team wystartował z odległej 11 pozycji po pechowych deszczowych kwalifikacjach. W samym wyścigu było już zdecydowanie lepiej i ostatecznie Chrobot zajął drugie miejsce. Tym samy w cały sezon zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja Pucharu Polski klasy Rookie 600:

Pasek Adrian
Chrobot Cezary
Assmann Stanisław
Cabala Bartłomiej
Natalia Florek
Niedzielne wyścigi mogli na żywo oglądać uczniowie gimnazjum nr.2 ze Świdnicy. Wycieczkę na tor ufundował Mediator Group SA. Poza oglądaniem zmagań świdnickich zawodników młodzież spotkała się z Adamem Badziakiem i Przemysławem Saletą, który po walce z Najmanem ścigał się na poznańskim torze.

Podobne posty
Harmonogram form wsparcia – wrzesień 2018 r.
Warsztaty na ludowo [video]