Aktualności

Rysuję, bo to kocham

Teraz mówią o nim niezwykły artysta. Do niedawna żył wśród nas i mało kto wiedział, czym się zajmuje. Ale wystarczyło zainteresowanie ze strony rówieśników, dziennikarzy portalu NaszaSwidnica.pl, aby wieść o jego talencie wyszła poza nasze miasto.

Rysunek to połowa jego życia. Druga to codzienne zmaganie się z przeciwnościami losu i ograniczeniami. Jak to jest, że człowiek, który ma prawo oczekiwać pomocy i wsparcia, robi więcej niż my – zdrowi i pełnosprawni.Spotkać go możemy najczęściej w  Galerii44, w sercu miasta. Żyje wśród nas i jest taki jak my, ale wyróżnia go wyjątkowy talent.Jak odnajduje się wśród ludzi? Co daje mu rysowanie? Jakie ma marzenia i co już osiągnął? Kim jest Mariusz Kędzierski? Na te pytania Mariusz odpowiada w filmie, który o nim nakręciliśmy.

Film wzbudził olbrzymie zainteresowanie mediów. W Internecie ukazał się między innymi na  TVN i TVN24, Wirtualnej Polsce oraz na stronach opera.com, demotywatory.pl, joemonster.com, cda.pl, wykop.pl i wielu innych. Na samym youtube zanotował ponad 210 tysięcy wyświetleń w kilka dni. Na forach i facebooku pojawiają się wpisy znanych celebrytów i aktorów. Ilość pozytywnych komentarzy- tego nikt nie jest w stanie policzyć. I to całe „zamieszanie” trwa nadal.  Telewizja Polska przygotowała program wykorzystując materiały z naszego filmu, a następnie zaprosiła Mariusza do udziału w programie Pytanie na śniadanie. Wystąpił na antenie TVP2, udzielił wywiadu, rysował w studiu na żywo. Byliśmy tam z nim.

Mariusz spowodował sobą wielkie poruszenie. Mało kto potrafi przejść wobec niego obojętnie, a wiele osób dzięki niemu poczuło chęć do działania, o czym świadczą wpisy tam, gdzie tylko pojawi się film.Okazuje się, że w dobie informacji negatywnych jest jednak miejsce dla pozytywnego bohatera.

Zapraszamy na relację!

Podobne posty
Świadomy e-użytkownik – wznowienie szkoleń
Rehabilitacja Mai to nasza przyszłość