Aktualności

Otwórzmy serca w karnawale

Karnawał to okres zabawy i wielkiego ucztowania. Nie traćmy zatem czasu, nie zapadajmy w sen zimowy, tylko bawmy się. Karnawał nie trwa wiecznie. Niedługo się skończy, a następny będzie dopiero za rok. Zabawa to również okazja do tego, aby otworzyć serce i pomóc innym.

My zapraszamy Was na 2 Bal Charytatywny dla Mai Tyczyno, który odbędzie się już 19 stycznia o godz. 19-tej w Hotelu Pod Wierzbą. Zagrają zespół Zero Procent oraz Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. Bal oraz muzykę poprowadzą didżeje z  Radio Sudety oraz Dorota Zawadzka. W czasie balu przeprowadzona zostanie licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

To druga karnawałowa zabawa dla Majeczki. Pierwszy bal – zorganizowany rok temu w Krzyżowej – okazał się wielkim sukcesem. Zaproszenia można rezerwować u mamy Mai – Małgorzaty Tyczyno pod adresem balswidnica@gmail.com – jego cena to 175 zł. od osoby. Jedna czwarta tej kwoty zostanie przekazana na subkonto Mai w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu na dalszą rehabilitację, pozostała część kwoty pokryje koszty organizacji balu.

Na co choruje Majeczka? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 – ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma… kanalików łzowych. Wadliwie zbudowane są u Mai: przełyk, żołądek, przegroda nosowo-gardłowa, nerki, rączki i nóżki. Dziewczynka ma też opóźniony rozwój psychoruchowy.

Więc jeśli możemy, to pomóżmy. Liczy się każdy gest. Bo wszyscy możemy pomóc. Wystarczy tylko chcieć i być z nami tego dnia. Zapraszamy wszystkich na ten jedyny i niepowtarzalny wieczór!!!

Stowarzyszenie Pro-Motor&Naszaswidnica.pl


Podobne posty
Mediator Motoświdnica Racing Team
3 rundy ze Szczygłem [video]