Aktualności

Kędzierski na wyżynach

W główny wydaniu Faktów w TVN po raz kolejny mieliśmy okazję obejrzeć reportaż o Mariuszu, który podbija serca widzów i internautów. Po powrocie z Vienna Showcase media ponownie zainteresowały się historią rysownika i jego obecną sytuacją.


Wszystko zaczęło się od reportażu Rysuję… bo to kocham, zrealizowanego przez nasz portal w sierpniu 2012. Już wtedy historia zainteresowała telewizję. Kilka dni po opublikowaniu krótkiego filmu na YT Mariusz zagościł w TVP, w porannym programie Pytanie na śniadanie. Później w Dzień Dobry TV… Jego niesamowitą historię mogliście poznać już wczesniej na naszym portalu.(tutaj)

Po paśmie kolejnych sukcesów w życiu Mariusza pojawiła się możliwość wzięcia udziału w niezwykle prestiżowej wystawie w Pałacu Schönbrunn w samym sercu Wiednia. Pojechał na nią i odebrał nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie Best Global Artist Awards. Wśród 150 artystów z całego świata był jedynym niepełnosprawnym uczestnikiem.

Po powrocie z Vienna Showcase ruszyła kolejna medialna lawina. Tylko w tym tygodniu o Mariuszu i jego niesamowitej historii mogliśmy usłyszeć w głównym wydaniu Faktów TVN (tutaj), przeczytać na portalu WP.pl (tutaj), czy TVN24.pl tutaj).

W tym całym pozytywnym zamieszaniu Mariusz nie traci głowy. Pilnuje tempa na uczelni (studiuje Architekturę Wnętrz w katowickiej Wyższej Szkole Technicznej), a do tego szykuje się na wystawę w Oxfordzie! Czekamy na szczegóły dotyczące wystawy –Przygotowań do wystawy w Oxfordzie jeszcze nie rozpocząłem, ponieważ wróciłem dopiero z tej w Wiedniu. Emocje powoli opadają, więc w najbliższym czasie mam zamiar zabrać się za szykowanie nowych prac – mówi Mariusz.

Trzymamy kciuki i czekamy na więcej!

nw

Podobne posty
Młodzi promują Świdnicę w radiu
Motoświdnica Racing Team: Podium już w pierwszej rundzie!