Aktualności Bez kategorii

Podziel się – to takie proste

Dobiegła końca nasza akcja Podziel się – zbieramy ubrania dla bezdomnych. Cieszymy się, że tak chętnie wzięliście w niej udział. Teraz, dzięki Wam, możemy przekazać potrzebującym ubrania, które pomogą im spokojnie przetrwać nadchodzącą zimę. Jest tego naprawdę sporo.


Nadal zbieramy żywność dla bezdomnych. Kolejna edycja już w najbliższy czwartek, 21 listopada, w 7 szkołach ponadgimnazjalnych w Świdnicy, tj: w I LO, II LO, III LO, Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych.

Tego dnia w szkołach pojawią się oznakowane pojemniki (Podziel się – to takie proste), do których będzie można wrzucić, zamiast do kosza, niezjedzone drugie śniadanie. Po południu trafi ono do potrzebujących; do schroniska dla bezdomnych im. Brata Alberta w Świdnicy, a także, dzięki pomocy Straży Miejskiej, która przyłączyła się do naszej akcji, do bezdomnych przebywających gdzieś na terenie miasta, w piwnicach czy altankach. Razem ze strażnikami miejskimi, którzy na co dzień zajmują się bezdomnymi, pojedziemy do nich z przekazaną przez Was żywością.

Zbiórka będzie kontynuowana przez nas jeszcze 28 listopada (czwartek). Potem każda szkoła może już na własną rękę prowadzić tę akcję, a zebrane produkty przekazywać do Schroniska im. Brata Alberta i do Straży Miejskiej.

Przyłącz się. Podziel się – to takie proste.

cobra
foto: Eliza Kucharska
Podobne posty
Prędkość – cool czy obciach?
Cuda, cuda ogłaszają [foto]