Aktualności KSM MOTOŚWIDNICA

Hupało i Fiołek w pierwszej dziesiątce

Świdnicka załoga MotoŚwidnica Rally Team Tomasz Hupało i Rafał Fiołek zdobyła 9 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski rozgrywanego podczas Rajdu Lotos Baltic Cup.

Rajd był bardzo ciężki, zamiast jechać po szutrze jeździliśmy w błocie. W trakcie pierwszego dnia mieliśmy awarię silnika, nie mieliśmy pełnej mocy. Pierwszy dzień zakończyliśmy na 16 miejscu, podczas kolejnego etapu udało nam się “przeskoczyć” na 9 miejsce. – powiedział nam tuż po rajdzie Rafał Fiołek, pilot załogi MotoŚwidnica Rally Team.

Zawody rozgrywane na trasach Pojezierza Kaszubskiego, pomiędzy Kartuzami, Wejherowem i Lęborkiem były 3 eliminacją do Rajdowego Pucharu Polski. W klasie N3 kierowca Tomasz Hupało i pilot Rafał Fiołek uplasowali się na pierwszej pozycji.

Trasy Rajdu Lotos Baltic Cup zdecydowanie różnią się od tych, którymi ścigają się kierowcy w Rajdzie Mazowieckim czy Świdnickim. Nawierzchnia tras jest w całości szutrowa, czyli nieutwardzona, czasem kamienista, to wymaga od kierowców dużych umiejętności w panowaniu nad pojazdem.
Zwycięzcami 3 rundy Rajdowego Pucharu Polski została załoga Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka w Hondzue Civic Type-R.

Drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wygrał Kajetan Kajetanowicz przed Leszkiem Kuzajem i Michałem Sołowowem, czwarty był zwycięzca Rajdu Elmot Tomasz Kuchar.

Podobne posty
Głos, którego słucha cały świat
TVN24 w redakcji naszaswidnica.pl [video]