Aktualności

Wracamy!!!

Chyba każdy z nas w podstawówce, gimnazjum bądź liceum miał takiego nauczyciela, który niesamowicie się rozgadywał podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Nie było nic gorszego – wszyscy już tupali, żeby w końcu, nareszcie poczuć te wakacje, wykorzystać ten dzień w stu procentach, a tu: tylko gada! Dlatego ja, nienawidząc takiego przedłużania, postanowiłam powiedzieć prosto z mostu: „Wracamy!” Naszaswidnica.pl wraca! Jak to pięknie brzmi…

Pewnie nie tylko ja czuję z tego powodu niesamowitą radość i przypływ nowej energii. Bo dzięki temu, że znaleźliśmy się w portalu naszaswidnica.pl, my – młodzi ludzie, uczniowie, licealiści – mieliśmy okazję spotkać się, a nawet porozmawiać czy przeprowadzić wywiad ze znanymi polskimi aktorami. Ich lista jest bardzo długa, ale wymienię najbardziej znanych: Renata Dancewicz, Anna Dereszowska, Robert Gonera, Janusz Gajos, Krzysztof Globisz, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Seweryn, Magdalena Schejbal, Bartłomiej Topa, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, a nawet z postrachem wszystkich dziennikarzy i zarazem największym zaskoczeniem dla nas samych (bo jednak nie taki, jak mówią) Janem Nowickim!

rajdowcem Kajetanem Kajetanowiczem zgłębialiśmy tajniki rajdów, z himalaistami Adamem Sikorą i Piotrem Snopczyńskim szukaliśmy pasji w górach, z Kamilem Franczakiem i zespołem Zero Procent rozmawialiśmy o muzyce i inspiracjach, ale nie tylko z nimi – dużo tematów z muzycznego świata poruszyliśmy też z Grubsonem i Fiszem! Z mistrzem reportażu Mariuszem Szczygłem – chyba najbardziej otwartym człowiekiem na świecie – stworzyliśmy nasz pierwszy, świdnicki talk-show, Marek Smółka, dziennikarz Radia Zet opowiadał nam o pracy w radiu, uwielbiany przez kobiety pisarz Janusz Leon Wiśniewski – o tym, dlaczego warto mieć różne zainteresowania i że można być, kim się chce, a jego kolega po fachu Marek Krajewski – jak powstają jego wspaniałe książki. Skromny Kamil Fieniuk, świdnicki akrobata występujący w Cirque du Soleil, najsłynniejszym cyrku świata, zwyczajnie opowiadał nam o sobie – najwspanialszych, jak i najgorszych chwilach, razem z Kayah, Anną Popek, Rafałem Królikowskim i Michałem Olszańskim odkrywaliśmy w „Pytaniu na śniadanie”, jak wygląda telewizja „od kuchni”, Kazimierz Krupa, wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Forbes”, podsunął nam, jak należy myśleć, by zdobyć pierwszy milion, dzięki Lindsay Stirling wiemy, że nie należy się bać, a trzeba próbować. Piotr Betlej zdradził nam, jaki jest szczyt jego marzeń, ambasador Izraela wyjawił swoje wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w Świdnicy, zaśmiewaliśmy się do łez z naszymi najlepszymi kabareciarzami – Kabaretem Moralnego Niepokoju, Grupą Mocarta oraz Kabaretem Młodych Panów.

Mieliśmy to szczęście, że dzięki Naszej Świdnicy mogliśmy nauczyć się trochę od doświadczonych mediów, a niekiedy to my sami budziliśmy ich zainteresowanie. Nasze materiały emitowały TVN24, TVP2, a nawet BBC. Odwiedzały nas Radio Sudety i Polskie Radio Czwórka!

Oprócz tego, że mogliśmy – i od teraz znów możemy – brać udział w tej wspaniałej „zabawie”, jaką jest dziennikarstwo, mieliśmy też szansę pomóc innym. I to właśnie nasze największe sukcesy: wywodząca się z Naszej Świdnicy wokalistka Natalia Widuto właśnie tu pracując „zarobiła” swój pierwszy milion wyświetleń na YouTube, Mariusz Kędzierski pokazał swój talent w telewizji ogólnopolskiej. Pomogliśmy też, ale w innym znaczeniu, Mai Tyczyno (dziękujemy Kabaretowi Młodych Panów i Grupie Mocarta!), a także – wraz z Robertem Korólczykiem i Grzegorzem Natankiem – rozdawaliśmy paczki samotnym przed świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie i dzięki współpracy z „Wiadomościami Świdnickimi” zorganizowaliśmy akcję pomocową i wigilię dla bezdomnych. Tych emocji, które temu towarzyszyły, nie da się po prostu opowiedzieć.

I jak tu się nie cieszyć, że wracamy? Z nowymi pomysłami i zapasem chęci do działania. Chcemy uczyć się jeszcze więcej, niż do tej pory – bo o to tu głównie chodzi, by uczyć się i bawić. I znów: absolutnie za darmo, ale co za tym idzie… Z absolutną, największą przyjemnością 😉 I chcemy zrobić więcej dobrego niż do tej pory. Przed nami nowa, miejmy nadzieję, że niekończąca się przygoda.

Karolina Krzyżanowska

Podobne posty
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE WYKONAWCY DOT. ZO/MNK/02/2017/KUCHARZ
Rozdajemy książki