Aktualności

Podziel sie z innymi – nasza akcja [video]

Czas Bożego Narodzenia to okres, kiedy szczególnie zwracamy się ku potrzebującym. Już drugi rok z rzędu świdnicki artysta kabaretowy Robert Korólczyk wraz ze Stowarzyszeniem Pro-Motor, grupą przyjaciół i młodzieżą z portalu naszaswidnica.pl organizuje świąteczną akcję pomocy bezdomnym i samotnym.

Przed rokiem, dzięki współpracy ze sponsorami i ludźmi dobrej woli, udało się zorganizować wigilię dla bezdomnych mieszkających w Schronisku im. św. Brata Alberta w Świdnicy oraz stworzyć „paczki marzeń” dla trzydziestu osób chorych i samotnych. Akcja „Podziel się”, którą prowadziło nasze Stowarzyszenie i portal naszaswidnica.pl, cieszyła się dużym wsparciem. Dzięki temu organizatorzy mogli zgromadzić dary do paczek. Okazało się, że są wśród nas ludzie, których cieszy, kiedy dostaną w prezencie żywność, środki czystości, bieliznę czy ciepłe obuwie. I niczego im więcej do szczęścia nie trzeba. – Licealiści portalu naszaswidnica.pl, którzy zaangażowali się w akcję, nie do końca zdawali sobie sprawę, w jakich warunkach żyją takie osoby – mówi Robert Korólczyk.

Także w tym roku odbędzie się podobna akcja. Przygotowania już trwają, a im więcej osób włączy się w nie, tym więcej osób zdołają obdarować organizatorzy. To ważne, bo tym razem pomoc obejmie także dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

Jak pomóc? To proste. Podziel się!

Śledź informacje na naszym portalu a także wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/podzielsiezinnymi). Gdy tylko zobaczysz, że rusza akcja, przyłącz się do niej.

W szkołach pojawią się także plakaty informujące o akcji. Na pewno tego nie przegapisz. I poczujesz, jak czasem niewielka pomoc może sprawić komuś gigantyczną radość, wywołując prawdziwe łzy szczęścia.

Podobne posty
Harmonogram form wsparcia – czerwiec 2018
Kolejny, 4-ty numer naszej gazety