Aktualności

Już jest – pierwszy numer gazety Naszaswidnica.pl

Pierwszy numer gazety Naszaswidnica.pl trafił już do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów w Świdnicy i na terenie powiatu świdnickiego. Znajdziecie ją także w ŚOK-u, MDK-u, Galerii44, kinie Cinema3D, Szkole Muzycznej, MBP, w urzędach i wielu innych miejscach. 15 tys bezpłatnych egzemplarzy oddajemy w wasze ręce!

Takiej gazety jeszcze nie było w naszym mieście. Informacje przygotowane przez młodych dziennikarzy naszego portalu, wywiady, konkursy. Zapowiedzi przyszłych wydarzeń i prezentacja jednej ze szkół świdnickich. Jest to pierwszy z 9 numerów gazety, która będzie się ukazywać w kolejnych miesiącach.

Mariusz Kalista – prezes Stowarzyszenia Pro-Motor, pomysłodawca naszaswidnica.pl: To pierwszy numer gazety która, będzie pojawiać się raz w miesiącu przez cały rok szkolny. Mam nadzieję,że z każdym kolejnym numerem będzie ciekawsza za sprawą sugestii czytelników. Jesteśmy pierwszym „produktem“ tego typu w Polsce. Czasopism jest wiele, ale to jako jedyne jest kolportowane w szkołach i jest całkowicie darmowe. Nie można zapominać, że gazeta jest tworzona przez uczniów świdnickich szkół. W tym roku szkolnym motywem przewodnim każdego numeru jest jedna szkoła ponadgimnazjalna. Zaczęliśmy od „pierwszego“ LO, ale to przypadek; kolejność wynika z losowania, które zostało przeprowadzone w obecności wszystkich dyrektorów szkół. Cieszę się, że szkoły chętnie przyjęły nasz pomysł, liczę, że gimnazjaliści skrzystają z informacji na temat szkół ponadgimnazjalnych i wybór kolejnego etapu edukacji będzie jeszcze prostszy. Poza tym w każdym numerze dyrektor wydziału oświaty – Stanisław Szelewa udzieli kilku porad, jak wybrać właściwie.

Portal, jak i gazeta, celują głównie w szkoły ponadgimnazjalne, ale w miarę możliwości będziemy rozszerzać zasięg. Chcielibyśmy, aby każdy młody człowiek z powiatu świdnickiego mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Dla uczniów przygotowaliśmy sporo konkursów. Ten największy zaczyna się w kolejnym numerze już w listopadzie – nagrodą główną jest skuter z wyposażeniem kierowcy (ubiór+kask) oraz ze szkoleniem, jak jeździć.

Każdy kto chce napisać artykuł do kolejnego numeru, ma taką możliwość, wystarczy przesyłać mailem tekst na adres redakcja@naszaswidnica.pl, a najciekawszy pojawi się nie tylko na portalu, ale i w gazecie. Nie jest to koniec naszych pomysłów. W ciągu krótkiego czasu udało się stworzyć ciekawy portal, w którym dominują świetne materiały video, dziś pojawiła się gazeta, co będzie dalej?  Bądźcie czujni – będziecie w szoku.

Podobne posty
Motoświdnica Rally Team
Gazeta z niespodzianką – nr 5